آلیس در سرزمین عجایب (تیم برتون - ۲۰۱۰)

یکشنبه 9 خرداد‌ماه سال 1389 ساعت 09:38

بعد از فیلم خوب سوئینی تاد، به شدت منتظر ساختۀ جدید تیم برتون بودم و وقتی شنیدم باز هم قراره با همسرش (هلنا بونهام کارتر) و جانی دپ همکاری کنه اشتیاقم برای دیدنش بیشتر شد.

آلیس... یکی از شاهکارهای تیم برتون (در حد Big Fish) نیست، اما هیچ چیزی از جذابیت های آثار قبلی برتون کم نداره. دنیای تیم برتون دنیای آدم های عجیب و غریبه، با مدل موهای غیرمعمول و گریم های خاصی که فقط و فقط در فیلم های برتون دیده می شه.

سبک بازی ها – با اینکه تکراری و غلو شده اس – اما هنوز هم دلنشینه. جلوه های ویژه عالیه و موسیقی هم اون چیزیه که تنها در آثار تیم برتون شنیده می شه. قطعاً تمااشای این فیلم در فرمت اصلی سه بعدی جذابیت بسیار بیشتری داره که خب ما اینجا در سیستم های خانگی از دیدنش محرومیم.

شاید تماشاگران بزرگسالی که به تماشای سوئینی تاد و Big Fish و Sleepy Hollow علاقمند هستن از این فیلم چندان لذت نبرن. اما برای تماشاگران سنین پایین تر و حتی اونهایی که به تماشای دنیاهای تخیلی و فانتزی کودکانه علاقمند هستن جذابیت های زیادی داره.

فیلم بعدی تیم برتون frankenweenie نام داره که قراره نوامبر سال ۲۰۱۱ به نمایش دربیاد. از الان منتظر این فیلم هستم!

نظرات (2)
یکشنبه 9 خرداد‌ماه سال 1389 ساعت 21:17
هر فیلم تیم برتون یه جوری قشنگه. حداقل اش اگر هم از فیلم خوشت نیاد مجبوری که ببینی اش. یعنی این که مثلن تو بگی بزرگسال ممکنه خوشش نیاد باعث نمیشه که نه من که شاید خیلی از بزرگسالان عشق فیلم نگاش کنن که ببینن چرا ممکنه خوششون نیاد.
فهمیدی؟ تونستم بگم؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
اصلا فیلم های تیم برتون کوچیک و بزرگ نداره. به نظر خود من تمام کارهاش دیدنیه و هر کدوم جذابیت خاص خودشو داره.
سه‌شنبه 11 خرداد‌ماه سال 1389 ساعت 20:57
من که خیلی از این فیلم خوشم اومد. مخصوصا گربه هه خیلی پدیده جالبی بود. کلا خیلی از دیدن فیلمش لذت بردم.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
گربه هه و خرگوشه هر دو خیلی باحال بودن. کلا از توی شخصیت های فیلم از بازی خود ملکه (هلنا بونهام کارتر) و این گربه هه خیلی خوشم اومد.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد